Markacell Patent
Markalaşmanın Başlangıç Noktası!
 Çalışma Saatleri
08:30 - 18:30

Marka Sorgulama


Marka Sorgulama

Marka sorgulama Türk Patent Enstitüsü arama ekranında yapılabiliyor. Ancak burada yapacağınız marka araştırması sizleri yanıltabilir. Çünkü arama sorguları yüzeysel olarak dışarıya açıktır. Marka Sorgulamada sadece birebir eşit olan ibareler göstereceğinden yapılan araştırma sağlıklı değildir. Sonuç olarak bu şekilde yapılan sorgulamalarda ortalama %20 geçerlilik söz konusudur.

Marka sorgulama nasıl yapabilirim?

Bunun için Markacell Patent A.Ş olarak yurtiçinde ve yurtdışında sağlıklı araştırma yapabilmek amaçlı yazılımlar geliştirdik. Şu an bu yazılım sayesinde Yurtiçinde %99 geçerli araştırma raporu sunuyoruz. Yurtdışı marka araştırmalarında ise %81 geçerli rapor sunabiliyoruz. Bunun sebebi bazı ülkelerin prosedürleri  kaynaklı veri aktarımları ile ilgili yavaşlıklar söz konusu olmasıdır. Yurtdışı marka araştırma sürecimizde devamlı yatırım yapmakta olup internet sitemiz üzerinden mevcut müşterilerimize ilk önce yurtiçi marka araştırma ekranlarına ulaşmasını sağlayacağımızı mutlulukla bildirmekteyiz.

marka-sorgulama

Marka patent sorgulama yaparken bunu dikkate almalısınız. Bu doğrultuda marka yönetimi de müşterinin, firma ve firmaya ait olan ürünlerle / hizmetlerle yani markayla kurduğu bağı kapsar. Bu bağ ne kadar güçlü olursa satışlar da o derece artar. Hedeflenen ciroya ulaşırsınız. İsmin tescil edilmesiyle birlikte gelen koruma sayesinde işletme, haksız rekabetten de korunmuş olur.

Zirvedeki firmalar müşterilerde mutlaka sağlam bir marka algısı yaratmış olan işletmelerdir. Özellikle markalar bir bütün olarak incelendiğinde büyüme gerçekleşen markaların kendi şirket karakterlerine uygun logo tescillerinin olması ortak özellik olarak ön plana çıkmaktadır. Logo tescilinin ve marka tescilinin önemini bir daha anlamaktayız.

Marka Sorgulamak ve logo sorgulamak için uzmanlarımız ile görüşmeniz sizi doğru yönlendirmemiz için yeterli olacaktır.