Markacell Patent
Markalaşmanın Başlangıç Noktası!
 Çalışma Saatleri
08:30 - 18:30

Diğer Marka Hizmetleri


Diğer Marka Hizmetleri

Diğer marka hizmetleri; aşağıda sıralanmıştır.

Marka Araştırma 

Uzman tarafından marka ön araştırılmasının resmi marka veri tabanında yapılması ve marka tescil sürecini olumlu/olumsuz etkileyecek risk analizinin sunulması ile Marka Tescili’ne minimum risk ile başlanmasıdır

Marka İzleme

Diğer marka hizmetleri içerisinde Markanazoom adını verdiğimiz hizmetimiz Türk Patent Enstitüsünü tarafından aylık olarak yayımlanan resmi marka bülteninin taranması ve marka uzman değerlendirmesi sonrasında ticari değerinize risk teşkil edecek şekilde benzer görülen markaların tespit edilmesi ve talep etmeniz halinde tespit edilen markaların tesciline itiraz edilmesi hizmetinin verilmesidir

Marka Yenileme

Markalardaki yenileme işlemi markaların devamı için şarttır. Marka güncel logo veya sınıfları genişletilerek mükerrer tesciller alınmışsa bile en eski markanızın prestiji ve herhangibi hak kaybı yaşanmaması için yenileme yapılmasını önermekteyiz.

Slogan Tescili

Şirket ve reklam sloganınızın da yasal olarak size ait olması ve korunabilmesi için marka olarak tescil edilmesi gereklidir. Çünkü sloganınız markanızı rakiplerinizden ayıran en önemli iletişim araçlarından birisidir. Sloganınız markanızın etkileyici, akılda kalıcı ve orijinal olmasını sağlar, şirketinizin misyon ve vizyonunu ifade eder. Markanızı iyi temsil eden slogan sizi rakiplerinizden ayrıştırarak markalaşmanızı destekler. Slogan Tesciliniz marka tesciliniz ile aynı dosyada tek maliyetle koruma altına alabilirsiniz.

Tanınmış Marka Müracaatı

Günümüzde marka hakkı sahiplerinin tanınmış marka statüsü kazanabilmeleri iki yolla mümkündür;
– Birincisi, halihazırda devam eden bir dava içerisinde markanın tanınmışlığının tespitinin istenmesi,
– İkincisi, Türk Patent Enstitüsü’ne yapılacak “Tanınmışlığın Tespitine Yönelik” başvuru yapılmasıdır.

Marka Değerleme

Şirketin değerinden ayrı olarak markanın piyasadaki bağımsız değerinin tespiti yapılarak uluslararası standartlarda raporlar hazırlamaktadır. Türkiye’de oldukça yeni olan bu alan, uluslararası piyasalarda oldukça yaygın ve tercih edilmektedir.

Marka Değerlemenin kendisi kadar bu değerlemeyi kime yaptırdığınız da önemlidir. Bu değerleme söz konusu olduğunda, “referans kurum” sayılmalıdır. Uluslararası kabul görmüş bir değerleme metodolojisi kullanmalıdır. Değerlemeyi yapan kuruluş, bu konuda tecrübeli olmalıdır. İşte bu yüzden “Marka Değerleme” için tercihiniz Markacell Patent olmalı dır.

TURQUALİTY

Dünyanın devlet destekli ilk ve tek markalaşma programıdır. Bu program günümüzde gittikçe ağırlaşan rekabet koşulları ve değişen tüketim kalıpları uluslararası arenada yer almak isteyen şirketleri daha fazla katma değer ve daha fazla pazar payı anlamına gelen güçlü markalar yaratmaya teşvik ediyor.

Tekstil ve hazır giyim, otomotiv, elektronik, gıda gibi rekabetçi sektörlerimiz açısından ihracatta markalaşmanın önemi gün geçtikçe daha da artmaktadır. TURQUALITY® ülkemizin rekabet avantajını elinde bulundurduğu ve markalaşma potansiyeli olan ürün gruplarına sahip firmaların, üretimlerinden pazarlamalarına, satışlarından satış sonrası hizmetlere kadar bütün süreçleri kapsayacak şekilde yönetsel bilgi birikimi, kurumsallaşma ve gelişimlerini sağlamak suretiyle uluslararası pazarlarda kendi markalarıyla global bir oyuncu olabilmeleri amacıyla oluşturulmuş destek platformudur.

Vizyonunu “10 yılda 10 dünya markası yaratmak” olarak belirleyen TURQUALITY® buna ulaşmak için marka yaratma potansiyeli olan firmaları belirleyerek oluşturulan destek platformu çerçevesinde desteklemeyi hedefliyor.

Turquality Programı’nın süresi (5+5 yıl) 10 yıldır. Bununla birlikte ilk 5 yılda iyi performans gösteren firmalar ikinci 5 yıla kabul edilirler.

Başarılı Slogan Seçimi İçin Tüm Dünyada Yapılan Analizler

Markanızı hedef kitlenize nasıl ifade edersiniz sorusunun cevabı slogan cümlenizdir. Bu sebeple markaya slogan seçimi son derece önemlidir. Sloganlar, tüketiciler tarafından imajı ve dolayısıyla satışlar açısından, markalar için en önemli araçlardan bir tanesidir. Hatta büyük firmaların örneklerinde olduğu gibi, doğru kullanıldığında markalaşma için hayati bir öneme sahip olmaktadır.
Bununla birlikte reklam kampanyasının yaratmak istediği etkiyi özetleyen anahtar cümlelerin (Reklam Sloganları) seçimi de son derece önemlidir.

Tüm dünyanın benimsediği 10 slogan kriterini aşağıda sizler için sıraladık.

  1. Kısa ve Etkili Olmalıdır
  2. Akılda Kalıcı Olmalıdır
  3. Rekabetçi ve İddialı Olmalıdır
  4. Farklı Olmalıdır
  5. Orijinal Olmalıdır
  6. Olumlu Duygulara Seslenmelidir
  7. İnanılır Olmalıdır
  8. Markanın Misyon ve Vizyonunu Vurgulamalıdır
  9. Güven vermelidir.
  10. Markanızın karakterine uymalıdır.

Sonuç olarak markanızı en iyi temsil edecek etkili bir slogan seçimi için bu kriterlere dikkat etmeliyiz.

Markacell Patent bilgi birikimi ve fayda odaklı hizmet anlayışı ile markanıza değer katar. Diğer marka hizmetleri için bizimle +90 0212 782 11 11 üzerinden ya da iletişim sayfamızdan irtibat kurabilirsiniz.