Markalaşmanın Başlangıç Noktası!
 Çalışma Saatleri
08:30 - 18:30

Marka Tescili


Marka Tescilinizi Neden Markacell Patent İle Yapmalısınız?

 

marka-tescili

Marka tescili yaptırmak önemlidir. Özellikle de, eğer ki bir ticari sembol ve isminiz varsa ve piyasada kendine iyi bir yer edinmişse, bu markalaşma sürecine girmiş sembollerin marka tescili yapılmamışsa taklit edilebilmesi gibi bir sorun ile karşı karşıya kalınmaktadır.

 

 

Önemli bir yere getirdiğiniz markanızı tescil ettirmediğiniz takdirde, sizden başka şahıslar siz marka tescili yaptırana kadar markanızı tescil ettirirlerse, hak kaybına uğramanız olasılıklıdır. Bu tür sorunlarla karşılaşmamak ve uzun yıllar gönül rahatlığı ile markanızı koruyabilmek için marka tescili yapılması gereklidir.

Marka tescili yapıldığı anda tüm haklar tamamen sizindir ve sizden başka hiç kimse marka üzerinde hak talebinde bulunamaz. Bunun yanı sıra, eğer isterseniz markanızı kendi istekleriniz ve sınırlarınız doğrultusunda başkasına devredebilme imkanına da sahip olmuş olursunuz.

Neden Markacell Patent İle Çalışmalısınız?

Bu noktada, marka tescili işlemlerinizi Markacell Patent ile yaptırmanız, markalaşma sürecinde tescil işlemlerinizin sorunsuz şekilde ilerlemesi açısından sizlere büyük bir ayrıcalık kazandıracaktır. Marka tescili yaptırmak çok önemli olduğu kadar, marka tescilinin doğru yapılması da bir o kadar önemlidir. Yapılan yanlışlıklarda geri dönüşü olmayan hatalar sonucu, markanızın tescili konusunda büyük sorunlar ile karşılaşmanız mümkündür.

Markacell Patent ile yapacağınız marka tescili işlemlerinizde, her bir işlem basamağının doğru şekilde ilerleyeceğinden emin olabilirsiniz. Hemen her adımda sizlerle iletişim halinde olan ve son derece yetkin uzman kadrosuyla işlemleri sürdüren firma, almak istediğiniz hizmetin çok daha üzerinde bir çalışma performansını sizlere sunmaktadır.

Marka Tescili İşlemlerinde İstenen Evraklar Nelerdir?

Marka başvurusu, tüzel kişi ya da şahıs başvurularında farklı adımlar gerektirmektedir. Dolayısı ile yine farklı belgelerin istenmesi de gerekir.

Eğer Tüzel Kişi Yani Şirket Marka Tescili Başvurusu Yaparsa;

  • Vergi levhası fotokopisi
  • Şirket imza sirküleri fotokopisi
  • Varsa markayı gösteren logo, şekil, özel bir yazı vb.
  • Vekaletname

Eğer Tüzel Kişi Yani Şirket Marka Tescili Başvurusu Yaparsa;

  • Kimlik fotokopisi
  • Varsa markayı gösteren logo, şekil, özel bir yazı vb.
  • Vekaletname