Markalaşmanın Başlangıç Noktası!
 Çalışma Saatleri
08:30 - 18:30

Madrid Tescili


Madrid Tescili

31 Temmuz 2015 tarihinde, Cezayir Demokratik Halk Cumhuriyeti Hükümeti tevdi Genel Müdür WIPO Markaların Uluslararası Tescili Hakkında Madrid Anlaşmasına İlişkin Madrid Protokolü’ne katılım belgesini. Protokol 31 Ekim 2015 tarihinde Cezayir ile ilgili yürürlüğe girecektir.

Imzalayan Madrid Anlaşması, 5 Temmuz 1972 yılından bu yana, ülke Protokolü parti değildi Madrid Sisteminin 95 üye son oldu.

Madrid Tescili

 

Bu Madrid Sistemi ve kullanıcıları için bir kilometre taşını temsil etmektedir. ޞu andan itibaren, işaretleri, tüm uluslararası kayıtları münhasıran Madrid Protokolü tarafından idare edilecektir. Sonuç olarak, uluslararası tescil dosyalama ve yönetim basitleştirilmiş olacak.

Cezayir marka sahipleri de uluslararası marka koruması için Madrid Protokolü kapsamındaki ülkelerle tam erişim sağlamasını, bu katılımdan yararlanacaktır.

Madrid Sistemi Hakkında
Madrid Sistemi mümkün bir başvuru sistemine taraf olan bir ülke / bölge bir ulusal ya da bölgesel bir IP ofiste tek bir uluslararası başvuru ile ülkelerin çok sayıda bir marka başvurusunda için yapar. Bu koruma talep edildiği her ülkede fikri mülkiyet ofisinde başvuruda gereksinimi azaltarak çok uluslu marka tescil sürecini kolaylaştırır. Daha da değişiklikleri kaydetmek veya tek bir usul adımda kayıt yenilemek mümkün olduğu sistem ayrıca, markanın sonraki yönetimini kolaylaştırır.

Yurtdışı madrid müracaatlarında dilerseniz daha detaylı bilgi için uzmanlarımızdan randevu alabilirsiniz.

-Madrid Protokolü: Bu kapsamda yapılan başvuru ile 95’ün üzerinde üye ülkenin tamamı veya seçilen ülkeler için koruma sağlanabilmektedir.

-OAPI (Afrika Birliği) : Tercih edilecek söz konusu tescil sistemi ile tek başvuruda 17 ülkede tescil başvurusu yapmak mümkündür.